Terleme Tedavisinde Botoks

Terleme Tedavisinde Botoks
Kimi insanlar gün içerisinde oldukça fazla terleme gösterirler. Bunun sebebi bireysel sorunlar da olabilir dış etkenler de. Dış etkenler ile terlemenin önüne geçmek farklı yöntemler ile olasıdır fakat her zaman kesin sonuç alınamayabilir. Bunun yanında vücut kaynaklı sorunların önüne geçmek için de çok fazla yöntem bulunmamaktadır. Terleme tedavisi konusunda kesin ve etkili bir çözüm arıyorsanız kesinlikle Botox Ankara tedavilerini denemelisiniz. Bu tedaviler sayesinde uzunca bir süre terleme ile ilgili sıkıntı yaşamayacağınızın garantisini verebiliriz.
Kişiler yoğun tempolu günlerde, sıcak havalarda ve stresli olduğu zamanlarda oldukça fazla terleme gösterirler. Ayrıca vücut kaynaklı hormonal bozukluklar sebebi ile de bu terleme olayı daha kötü bir hal alabilir. Bu durumun sebeplerinden birisi de deri altında bulunan ter bezlerinin normalde çalışması gerekenden daha fazla uyarılması ve çalışmasıdır. Bu sebeple de üretilen salgılar sonucunda terleme olayı ile karşılaşılmaktadır. Terleme bozukluğu tıp dilinde “hiperhidrozis” olarak bilinmektedir. Bu hastalıktan muzdarip kişilerde, sosyal yaşam içerisinde terleme sorunu oldukça büyük ve psikolojik olarak ağır sonuçlar ortaya çıkartabilir. Kişinin kendine olan güvenini sarsan bu problemi ortadan kaldırmak ya da olabildiğince azaltmak gerekmektedir. Deri altındaki kaslara ve ter bezlerine giden sinirlere uygulanacak olan bir miktar botoks bu sorunu uzun bir süre ortadan kaldırmak için oldukça iyi bir yöntemdir.
Terleme için geliştirilen botoks tedavisi, Dudak Dolgusu Ankara botoks tedavilerinde olduğundan çok da farklı değildir aslında. Öncelikle botoks yapılacak olan bölge ya da bölgeler belirlenir. Genelde bu bölgeler koltuk altı, el ve ayak olmaktadır. Bölge belirlendikten sonra yapılacak işlem o bölgeye anestezi krem uygulamasının yapılmasıdır. İşlemler sırasında oluşabilecek ufak ağrıların da olmaması ve hastanın daha rahat etmesi için bu önemlidir. Ardından o bölgedeki derinin altına iğneler ile Botoks uygulanarak kasların gevşemesi sağlanır. Bu arada ter bezlerine doğru gitmekte olan sinirlerin de uyarıları vermesi engelleneceğinden dolayı terleme olayı da ortadan kalkacaktır. Normal botoks tedavilerinde olduğu gibi bu tedavide de 6 ay gibi bir süre boyunca terleme konusundaki bütün dertler bitecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*