Burçlar ve Çiçekler

burclar-ve-cicekler
burclar-ve-cicekler

Koç Burcu / Sümbül

Koçun vakti ilkbahardır. Bu dönemde sümbülün çiçekleri ile mutlu olur. Yumuşak pembe, mavi, mor ve beyaz renkler onu büyüler. İlkbahar çiçeklerini genelde kışın evde ve camın önünde yetiştirir. Böylece onlarla haftalarca mutlu olabilir.

İkizler Burcu / Gül

İkizlerin sembolüdür. Çiçeklerin kraliçesi bilhassa ikizleri tesirler. İkizler yalnızca onun alımlılığını değil onun nasıl yetiştirileceğini de bilir. Bakımı ve diğer işlerine de hakimdir.

Aslan Burcu / Orkide

Yükseği seven aslan çiçeklerde de gösterişli olanlarını sever. Orkide bu sebeple favorileri arasındadır. Büyüleyici ve alışılmadık renkler onu fazlasıyla tesirler. Egzotik güzelliği ile bitkiler ailesinin en büyük üyelerinden olup 25.000 den fazla vahşi büyüyen çeşidi vardır.

Terazi Burcu / Dalya

Çok şık olan terazi barok güzelliğe sahip dalyaları tercih eder. Basit, yarı veya tam dolu dalya türleri farklı renkli ve yapraklıdır. Çeşitleri her geçen yıl artmaktadır.

Yay Burcu / Zambak

Güzel biçimi ve güzel kokusu ile yayı büyüler. İlk seçimi beyaz kral zambağı olsa da kırmızı ateş zambağı alaca renkli türk zambağı ona mutluluk verir.

Kardelen / Kova

Kardelen kıştan sonra öncelikle açan çiçeklerden biridir ve ilkbaharın gelişini haber verir. mutlu kova, çimenleri parlak renkleri ile dolduran ve daha şubat ayında etrafa hoş kokular yayan bu çiçeği çok sever.

Boğa Burcu / Lale

Yaşama sevinci ile dolu olan boğa, canlı renklere sahip çiçekleri sever. Laleler içerisinde en geniş seçeneğe sahiptir. Değişik tonlarda bulunduğu gibi farklı biçimlerde de elde edilebilir. Şayet bir bahçesi yoksa laleler ile dolu bir vazo da yeterli olacaktır.

Yengeç Burcu / Akdeniz lalesi

Akdeniz’den gelen anemon kuvvetli renkleri ile yengeci büyüler. Yengecin yaşam tarzında olduğu gibi anemonlar da kendilerine özgüdür. Rahatsız edilmeden ufak gruplar durumunda yetişirler. Ufak veya taşlı bahçelerde.

Başak Burcu / Margit

Bakımının kolay ve her yere uyması sebebiyle margit başak için ideal çiçek dostudur. Renkli ve parlak beyazı ile dikkat çeker. Başağın balkonda veya bahçedeki seçimi renkli türleridir.

Akrep Burcu / Eşek dikeni

Akrepler hareketi sever ve her boş zamanlarında gezi ve yürüyüşler yapar. Bu esnada dağlarda bulunmakta olan dikenlerin güzelliği ilgisini çeker. Centiyane gibi diğer dağ çiçekleri de onu büyüler.

Oğlak Burcu / Amaril

Çalışkan oğlak uzun boylu amarilleri sever. İlk seçimi kırmızı çiçekli çeşididir. Kendisi gibi ona da itina gösterir ve gelecek yılda da çiçek açmasını temin eder.

Balık Burcu / Nergis

İlkbaharda balığın doğumu ile sarı renkli nergislerin de çiçekleri açar. İlkbahar çiçeği ünvanı ona ilişkindir. Bilhassa trompet nergisi parlak sarı rengi ile büyüleyicidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*