14 Şubat Sevgililer Günü Tarihçesi

14 Şubat Sevgililer Günü Tarihçesi
14 Şubat Sevgililer Günü Tarihçesi

İyi günler Değerli Ziyaretçilerimiz  Yarın  14.02.2013 Perşembe 14 Şubat Sevgililer günü bu yazımızda sizlere  ” 14 Şubat Sevgililer Günü Tarihçesi ” ni sunmayı düşündük. Umarız beğenirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü nedir? Yıllardır 14 Şubat sevgililer gününü kutluyoruz peki bu gün ilk ne zaman kutlanmaya başladı biliyormusunuz?

Dünyanın her yerinde 14 Şubat tarihinde kutlanan sevgililer gününün kökeni Roma karolik dünyasında. Saint Valentine adlı bir din adamının adına kutlanan bu gün, pek çok kültürde Saint Valentine Day olarak adlandırılıyor.

Ancak tarihte aziz valentinin sevgilisi olup olmadığı yada neden onun ismiyle bu günün adlandırıldığı konusunda kesin bilgi yoktur. Kimi bir aşk hikayesi yüzünden idam edildiğini söyler, kimi de bunun normal bir sevgi olduğunu ve bu günün aziz valentini anmak için kutlandığını iddia eder.

Tarihi kaynakları konusunda muhtelif rivayetler olan sevgililer günü Antik Yunanda da geçmekte. Antik yunan tarihinde Zeus ile heranın evliliklerini kutlamak için seçilen tarih aralığı ocak-şubat ayları…

14 Şubat, 1800 yıllarda Amerika’lı Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını yollaması ile birlikte bir gün olarak kutlanmaya başlanmıştıır. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir.

Sitemiz aracılığıyla Buradan herkesin Sevgililer günü Kutlu Olsun. Her gününüz 14 şubat gibi güzel geçsin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*