Jaluzi perde nasıl temizlenir?

Bunun ile ilgili sizlere ufak bilgiler vererek sizlerin zahmet olarak gördüğünüz ve evlerinizde kullanmak istememekten çekindiğiniz ve korktuğunuz perdeleri keyif ile almak isteyeceksiniz jaluzi perdenizi rahatlıkla kullanmanın keyfine varacaksınız. Çünkü kullanım kolaylığı ve temizleme kolaylığını gördüğünüz zaman zahmet halinden çıkacak ve kolay bir şekilde kullanabileceksiniz.

Jaluzi perde almadan nasıl yıkanabildiğini sorarız aldığımız yerden özelliklerin öğrendikten sonra karar veririz. Perde kirlendiği zaman nasıl temizleneceği biz bayanlar için çok önemlidir. Perdelerinizi evde yıkamamanızı öneriyorum çünkü evde yıkandığı zaman jaluzi perdeleriniz kırılabilir ve bükülebilirler. Onun için evde ufak toz almanız dışında perdelerinizin temizliğini birde yumuşak sünger yardımı ile bastırmadan kırmadan yapabilirsiniz. Bazıları evlerinde fırça yardımı ile yapıyorlar ama ben öyle yapmanızı önermiyorum.

Genellik ile iş yerlerimiz de kullanmayı tercih ettiğimiz jaluzi perdeler açık alanlarda ve toz alma konusunda basit yerlerde çabuk kirlenir. Kapalı alanlarda ise perdelerimiz çok az kirlenir. Jaluzi perde nasıl temizlenir diyecek olursak açık alanlardaki perdeler özelliklede sigara içen yerlerde kullanıldığından bütün dumanı içine aldığından renk değiştirir ve bütün koku üstüne siner. Bunun için açık alanlarda ahşaptan oluşan jaluzi perdeleri tercih etmeniz daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Ahşap perdeleri haftada bir silerseniz daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Toz almamızda yardımcı olan püsküllü el süpürgeleri gibi işimizi kolaylaştıran ürün ile temizlemek de uzun süre temiz kalmasını sağlar. Jaluzi perdelerimizi bunun için özel yıkama yeri olan yerlere verip yıkamasını da oraya vermeniz sizlerin perdelerinin uzun süre kullanılmasını sağlar.

Mikro jaluzi perde nasıl temizlenir sorusuna ise şöyle cevap vermeye çalışayım. Bu perdeleri özellik ile iş yerinde kullanmalı ve 6 ay da bir temizlenmelidir. Evimizde kullandığımız jaluzi perdelerimizi ise senede bir yıkamamız gerekir. Çünkü bu perdelerin mikro özellikleri bulunduğundan dolayı uzun sürede bir temizletmek gerekir. Bazı zamanlarda ise uzmanların yardımı ile yerinden sökmek gerekir.

İşini bilmeyen profesyonel olmayan firmalara vermeniz sizlerin jaluzi perdelerden vazgeçmenize sebep olur. Profesyonel firmaların büyük makinelerin usta ellerinde perdelere zarar vermeden temizletebilirsiniz. Evde yıkanıldığında yıpranan kırılan perdelerinizin garantisi yoktur ama firmalara verdiğiniz zaman görülen zararları firma kendisi karşılar ve sizlerde güven içinde jaluzi perdenizi korkmadan bekleyebilirsiniz. Evlerinizde de bunu gerçekleştirebilirsiniz ama ben bunu yapmanızı tercih etmiyorum. Genele bakıldığı zaman perdeleri usta ellere teslim etmeniz sizlerin uzun süreli kullanmanıza yardımcı olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*