İki Dünyanın Kılavuzu

İki Dünyanın Kılavuzu
Tasavvuf, en basit tanımıyla kalbin tüm kirliliklerden arınması ve iyi huylarla donatılmasıdır. Fakat tasavvuf nedir sorusunun karşılığını tam olarak vermemiz gerekirse tasavvuf; dinin emirlerine eksiksiz uymak, dünya hayatına yüz çevirip baki olana bağlanmak, herkese karşı merhametli olup İslam ahlakına uygun davranmak, kadere rıza göstermek ve Hakk’a karşı tam bir teslimiyet içinde olmaktır.
Aslında yüzlerce tarifi olan tasavvufun yeterince anlaşılabilmesi için Ehl-i sünnet alimlerinin kaynaklarını incelemek gerekecektir. Neyse ki, internet tüm bu kaynaklara ulaşabilmek adına oldukça faydalı bir araç. Tasavvufun yanı sıra başta Kuran-ı Kerim ve Hz. Muhammed (S.A.V) hakkında olmak üzere; islamda evlilik ve aile , Allah dostları, fıkıh bilgileri ve tövbe kapısı gibi daha birçok dini konuda internet aracılığıyla kolaylıkla bilgi alınabilmektedir.
Tüm bu dini bilgileri bünyesinde barındıran ve Ehl-i sünnet itikadına uygun olarak hazırlanmış bir site olan http://menzilyolu.com/, internet ortamında en doğru İslami bilgileri arayan ve yeni şeyler öğrenme gayesinde olan tüm Müslümanlar için oldukça kullanışlı bir sayfadır. Sayfada Kuran-ı Kerim ve Hz. Peygamber (S.A.V) hakkında sade anlatımlarla, ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz gibi kıssadan hisseler, tövbe kapısı, evlilik ve aile hayatı hakkında da Ehl-i sünnet itikadine bağlı tüm bilgileri kolaylıkla bulabileceksiniz.
Örneğin infak hakkında bilgi arayan bir Müslüman sayfada bunun cevabını rahatlıkla bulabilecek, hem Kuran-ı Kerim hem de sahih hadisler ışığında infakın İslam’daki yerini idrak edebilecektir. Bunun yanında Tasavvuf yoluna gönül vermiş kimseler, nefis terbiyesi ve Allah dostlarından nasihatlerle oluşturulmuş Tasavvuf Yolu kategorisinde, ihtiyaç duydukları tüm bilgilere ulaşabileceklerdir. Kısacası hem ahiret, hem de dünya hayatını İslami bilgiler ışığında öğrenmek isteyenler için sayfa, internetteki en iyi adreslerden biri konumundadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*